דלג לתוכן הראשי
עיתון בשירות החברה
3 במאי 2013 | מהדורה 67

עתידנו הוא המונח על הכף

הקמת אתר האינטרנט של "ארץ אחרת" היא חלק ממהלך רחב, שנועד לאפשר לחברה לקחת אחריות מחודשת לגורלה באמצעות יצירה תקשורתית אלטרנטיבית שאינה פועלת באופן מגזרי, ושאינה מזוהה עם מוקדי הכוח שמנהלים את השיח הישראלי ברגע זה

כתב העת "ארץ אחרת" מחדש את הופעתו באמצעות מהדורה אינטרנטית חודשית המלוּוה במאמרי דעה שיתחלפו לעתים קרובות. מעתה נשוב ונעסוק בכל חודש בנושא מרכזי שראוי בעינינו להתייחסות ולניתוח ממגוון זוויות ונקודות מבט. מגזין "ארץ אחרת" יצא לאור אחת לחודשיים, ברציפות, מאז אוקטובר 2000. לאחר סגירת מהדורת הדפוס בספטמבר 2012 בשל קשיים תקציביים סברנו כי אסור לנו לוותר על המהלך החשוב שפתחנו באמצעותה: ניסיון ללמוד על המתרחש במגזרים שונים ובתחומי חיים שונים בארץ באמצעות עבודת שטח מאומצת שמלווה בכתיבה עיתונאית משובחת, לצד כתיבה הגוּתית וביקורתית על פשרם של התהליכים שפוקדים אותנו כחברה. הקמת אתר האינטרנט של "ארץ אחרת" היא חלק ממהלך רחב, שנועד לאפשר לחברה לקחת אחריות מחודשת לגורלה באמצעות יצירה תקשורתית אלטרנטיבית שאינה פועלת באופן מגזרי, ושאינה מזוהה עם מוקדי הכוח שמנהלים את השיח הישראלי ברגע זה. מגזין "ארץ אחרת" שם לו למטרה לעניין את הקהל הישראלי במערכות חייו ובצורך לאושש אותן, על מנת שישרתו את הציבור ולא את סדר היום של קבוצות לחץ קטנות שהשתלטו עליהן.

מהדורת "ארץ אחרת" באינטרנט תהיה בתשלום. עבודה עיתונאית עצמאית איננה יכולה להיות שבויית חרב של אינטרסים כלכליים או אחרים. משום כך, כל מי שמבין את מה שמונח על הכף ברגע זה, צריך להיות מעוניין בקניית המנוי בכסף.

מהדורת "ארץ אחרת" באינטרנט תהיה בתשלום. עבודה עיתונאית עצמאית איננה יכולה להיות שבויית חרב של אינטרסים כלכליים או אחרים. משום כך, כל מי שמבין את מה שמונח על הכף ברגע זה, צריך להיות מעוניין בקניית המנוי בכסף. בשנה האחרונה גייסנו כסף יסוד כדי לחדש את פעילותנו בזירה האינטרנטית. קשה מאוד להסביר איזו מידה של דבקות במטרה נדרשה כדי לעמוד במשימה הזאת. זהו גם הרגע שבו אנו רוצים להודות לאנשים ולגופים שהתגייסו כדי לסייע לנו בכל מיני אופנים ובכל מיני דרכים יצירתיות. אנו רוצים להודות לרחל ליאל וליובל יבנה מהקרן החדשה לישראל, לפסח האוספטר ולאורי מתוקי מתנועת דרור ישראל, לאלן הופמן מנכ"ל הסוכנות היהודית, לאריה רובין מתרגום שלישי, לד"ר יואב בן דרור, לחן ואורני פטרושקה, לקרן ברל כצנלסון, למספר אנשי עסקים ישראלים החפצים בעילום שמם, ולמאות רבות של אנשים שסייעו לנו בהקמת אתר האינטרנט.

כמו כן אנו רוצים להודות באופן מיוחד למספר מצומצם של אנשים שהעניקו לנו מזמנם ומכישרונם במשך תקופה ממושכת: ליהודית שוויג, ליוני יהודה, לארנה רוזנסון, לדגנית בן שטרית, ליותם ברום, לערן צירמן, ללביא פרצ'יק, למיקי פקלמן, לגילה וין, לחן גולן, לרונית לוי ולגלעד ברנע .

אם נרצה, אין זו אגדה.

במבי שלג היתה העורכת הראשית והמייסדת של "ארץ אחרת"

תגובות פייסבוק

תגובות

2 תגובות

  1. מי אלה קבוצות הלחץ הקטנות שהשתלטו?

    אלברט |
  2. גם אני שואל – מי אלא קבוצות הלחץ הקטנות שהשתלטו?
    ואם יש מניעה כלשהיא לציין מה או מי הם….?
    דני

    דניאל |

הגיבו לכתבה