דלג לתוכן הראשי
עיתון בשירות החברה
1 ביוני 2009 | מהדורה 44

אחרי אלפיים שנות פירוש

מדרשי חז"ל היו כלי ביטוי להלכי רוח דתיים, לנורמותולערכים, אבל היו נחלתם הבלעדית של הכותבים הגברים. באמצעות שחזור הז'אנר, וניכוס השיח הרוחני-דתי, מעניקות נשים ישראליות נופך מיוחד ושונה לכתובים. הכותבות משמיעות קול נשי אקטואלי שמציג פרשנות אחרת של הטקסטים הקאנוניים, מאיר דמויות מוכרות מזוויות חדשות ומציג פרספקטיבות מאתגרות על סוגיות דתיות קיומיות. פיטר פרנקפורט, גרג לין ואלכס מקדוול: "עיר חדשה" מדרשים אלה עתידים לראות אור בקובץ "מדרשי נשים ישראליות" בעריכת תמר ביאלה ונחמה וינגרטן-מינץ , בהוצאת הסוכנות היהודית וידיעות אחרונות לקריאת המאמר המלא ניתן להזמין את גיליון מספר 44 של "ארץ אחרת"

מדרשי חז"ל היו כלי ביטוי להלכי רוח דתיים, לנורמותולערכים, אבל היו נחלתם הבלעדית של הכותבים הגברים. באמצעות שחזור הז'אנר, וניכוס השיח הרוחני-דתי, מעניקות נשים ישראליות נופך מיוחד ושונה לכתובים. הכותבות משמיעות קול נשי אקטואלי שמציג פרשנות אחרת של הטקסטים הקאנוניים, מאיר דמויות מוכרות מזוויות חדשות ומציג פרספקטיבות מאתגרות על סוגיות דתיות קיומיות.

פיטר פרנקפורט, גרג לין ואלכס מקדוול: "עיר חדשה"

מדרשים אלה עתידים לראות אור בקובץ "מדרשי נשים ישראליות" בעריכת תמר ביאלה ונחמה וינגרטן-מינץ , בהוצאת הסוכנות היהודית וידיעות אחרונות

לקריאת המאמר המלא ניתן להזמין את גיליון מספר 44 של "ארץ אחרת"

דנה פולבר מלמדת יהדות באוניברסיטה העברית

נעמה שקד היא רכזת בית המדרש אלול, ירושלים

רבקה לוביץ' היא טוענת רבנית העובדת ב"מרכז צדק לנשים"

תגובות פייסבוק

תגובות

תגובות

הגיבו לכתבה